ظروف کریستالی آیا عتیقه محسوب می شوند؟

ظروف کریستال درخشان عتیقه ای با ارزش!

هر کسی که ظروف کریستالی شیشه‌ای قدیمی داشته باشد. چون این کالای آنتیک زیبا و دوست داشتنی از آن عتیقه جاتی است که فقط در سمساری های خاص از جمله سمساری رشیدی آن عا را فقط خواهید یافت! ما در این مقاله از بلاگ سمساری رشیدی به چند نکته برای درک کردن ارزش کالاهای آنتیک از جنس کریستال آن هم عتیقه که دارای هزاران ارزش مادی و معنوی است. می پردازیم پس با ما همراه باشید.

ظروف کریستال عتیقه با ظروف شیشه ای سنتی فرق دارند

کریستال عتیقه در حقیقت از ظروف شیشه‌ای سنتی که شما تا به حال دیده اید جدا است. زیرا از سرب ساخته شده است و به آن احساس صاف‌تر و سنگین‌تری می‌دهد.

کارشناسان تخمین می زنند که قطعات ساخته شده در واترفورد و سایر کریستال های تزئین شده بین 1000 تا 4000 دلار ارزش دارند. اگر قطعه در شرایط خاص عالی باشد، می تواند ارزش نیز بیشتری داشته باشد! خوشبختانه، چند راه ساده برای تعیین ارزش قطعات شیشه ای عتیقه شما وجود دارد. که ما برایتان در این مقاله می آوریم.

راه های تعیین ارزش کریستال

همه ما این با ضرب المثل قدیمی آشنا هستیم که می گوید: “هر چیزی که می درخشد طلا نیست.” به نظر می رسد که برای مواردی همچون کریستال نیز این ضرب المثل کاربرد دارد. کارشناسان سمساری ها بیان می دارند که : می‌توان با نگه‌داشتن کریستال آنتیک در برابر نور خورشید، متوجه شوید که آن کریستال چقدر معتبر است. اگر نور از آن عبور کند و یک رنگین کمان ساطع کند، این یک ماده کریستال واقعی و آنتیک است. اگر نت موسیقی را می شنوید، کریستال عتیقه و اصل است. اما اگر نه، فقط شیشه است.

اگر هیچ ظروف شیشه ای کریستال قدیمی را پیدا نکردید نگران نباشید. می توانید با مراجعه به سمساری رشیدی برای خرید یا فروش انواع کریستال عتیقه و انواع ظروف آنتیک اقدام کنید.

سماری رشیدی
ظروف کریستالی آنتیک
چگونه ظروف شیشه ای عتیقه را بشناسیم؟

در میان دریای عتیقه جات و آنتیک های موجود در انواع سمساری ها ، عتیقه جات خیره کننده و غیرقابل انکار است. انواع ظروف عتیقه مثل ظروف نقره و مسی و منبت کاری همه زیا هستند اما برخی فقط کلکسیونر این کالاهای آنتیک هستند که باید برای یافتن یک کریستال ناب و اصل گاها سال ها کنکاش نمایند.
اما خوشبختانه امروزه در بسیاری از سمساری های معتبر مثل سمساری رشیدی در تهران می توانید به راحتی زیباترین و چشم نوازترین کریستال های آنتیک مورد نظر خود را بیابید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *